כל יום הוא יום בחירות, בכל סיטואציה יש לנו בחירה ואנו צריכים לבחור.

הבחירות מקיפות אותנו מהדברים הקטנים שמהר מאוד הופכים לשגרה כמו מתי לקום בבוקר, איך לשתות את הקפה, מה לאכול היום ועד לדברים מהותיים כמו בחירת מקצוע, בחירת מקום עבודה ובחירת זוגיות.

img_2493

בחירת זוגיות זאת בחירה מאוד משמעותית בחיים, אותו אחד שאבחר יהיה איתי ( לפחות כך אני מקווה) להמשך חיי, השבוע לא פעם שמעתי את המשפט ״אני לא יודעת לבחור״ , מה שגרם לי לחשוב, איך אפשר לדעת לבחור משהו כל כך משמעותי, משהו שיהיה נכון לי , מאיפה הבחירה מגיעה כמה מהלב, כמה מהראש וכמה מהבטן…

התוכנית ״אהבה ממבט ראשון״ ממש משקפת את זה, הם מבצעים את הבחירה מהראש , בצורה מושכלת, מעבירים את המתמודדים מסכת שאלות, מפגשים, מנתחים ברמה הפסיכולוגית, ועושים התאמות- לפי מה שהמתמודדים כותבים וגם לפי ההכרות המעמיקה מול המתמודדים שנוצרה בשלב הראיונות.

זאת בחירת הראש, אין כאן שום רגש בבחירה וגם לא אינטואיציות, זאת בחירה מושכלת ״מדעית״, אולי התוכנית צריכה להיקרא אהבה במדע ולא אהבה ממבט ראשון.

חשבתי לעצמי אם הייתי לוקחת חלק בתוכנית כזו ( במידה והייתי רווקה והייתי רוצה להתחתן…) והגעתי למסקנה שלגמרי כן, שיש בזה משהו מרגש, שיש שם איזה חשיבה מושכלת לגבי הבחירה וההתאמה נעשית בכובד ראש ואולי זה מה שהיה עוזר לי למצוא את החצי השני שלי בצורה טובה. ( כמובן שמישהו אחר יבחר בשבילי היה קורה רק אחרי תהליך יותר עמוק עם עצמי).

ותוך כדי המחשבות המשיכו חשבתי לעצמי איך אני הייתי מגיבה ומי אני הייתי בתוכנית הזאת.

ראיתי את כל הפרקים העונה, הסתכלתי על כל זוג בעיקר מהרגע שפניהם נפגשו לראשונה ועד בשלב שנמצאים כיום ( בתוכנית כמובן).

לגמרי ראיתי את עצמי בתור דקלה , מישהי שלוקחת את זה כחוויה, מגיעה בקלילות, יכולה להרגיש קליק מהרגע הראשון ולהרגיש כאילו מכירים שנים, כמובן שהתנהלות כזו יכולה להמשיך רק עם מישהו שזורם על אותו הוייב.

ראיתי את עצמי גם בצוקית, הצורך לדעת איפה אני עומדת, לא להשאר בחוסר וודאות, הרצון לקרבה ולהרגשת חום ואהבה.

ראיתי את עצמי גם בבת אל, שכשמשהו מעצבן אותי אני עונה את העזוב שלי וצריכה לנשום עמוק עם עצמי ובפועל שם אבל בעצם נמצאת במחשבות.

יכולה להבין מה עובר לשירי בראש ובטח לאפרת, מאמינה שאם הייתי נכנסת לתהליך הזה גם הייתי מסיימת אותו ומחויבת אליו ולא פורשת באמצע, אם כבר החלטתי לתת למישהו לבחור בשבילי כי זה מה שנכון כרגע- אז הייתי לפחות מנסה להפיק מזה את המירב… מקסימום ניפרד כידידים.

ואז לרגע חוזרת למציאות, וחושבת מה מניע אותי, ואיך הבחירות שלי נעשות, הרי כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא מתחברת לאפליקציות, שקשה לי הבחירה על פי תמונה או על פי כמה מילים, שאני צריכה שהשיחה שלנו תזרום ממש ובוייב טוב, שרק אחר כך אצלי נוצר הקליק והרגש.

שיותר קל לי להכיר ולצאת עם אנשים שאני מכירה בסביבה טבעית- ארוחות, מפגש אצל חברים ואז זה גם יכול להיווצר כבר עד סוף הערב,

משהו שלא אפשרי מבחינתי דרך אפליקציה, יש משהו שעובד לי טוב יותר עם מישהו שיש הכרות ראשונית איתו. מי שמכיר אותי גם יודע שהבטן זה חלק מאוד משמעותי בבחירות שלי, האינטואיציה.

נכון שיש לי גם בראש בחירה מושכלת , תובנות שהגיעו מקשרים קודמים, דיוק של מה שנכון לי, אבל יחד עם הבחירה המשוכלת- האינטואיציה חייבת להיות טובה אחרת זה לא יעבוד.

כן, זה פחות מתאים לטכנולוגיה היום. ( למרות שאני לא פוסלת כלום ועדיין שם),

אני יודעת שאני חריגה בנוף בקטע הזה, וזה בסדר מבחינתי, אני לא ממהרת לשום מקום, מה ששלי יפגוש אותי בשלב כזה או אחר בחיי ואז השמיים הם הגבול.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s